REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


POMIMO ORZECZONEGO ZAKAZU PROWADZIŁ POJAZD CIĘŻAROWY

Od WITD 16-04-2018 : 09:39

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu, podczas kontroli drogowych ukierunkowanych na ważenie pojazdów zatrzymali pojazd marki Mercedes-Benz należący do przewoźnika krajowego
foto:

W wyniku kontroli ustalono, iż pojazd prowadzony jest w załodze dwuosobowej. W wyniku dalszych czynności kontrolnych jeden z kierowców nie okazał na żądanie inspektora prawa jazdy, które jak sam przyznał wyrokiem sądu zostało mu zatrzymane około rok temu. Jak się okazało orzeczony przez sąd zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi obowiązuje do lipca 2018 roku., a kierowca mimo jego wydania i tak prowadził pojazdy ciężarowe. Z zapisów na karcie do tachografu cyfrowego ustalono, iż w dniu wczorajszym także prowadził pojazd. Dalsze czynności zostały przeprowadzone przez Policję z uwagi na treść art. 244 Kodeksu Karnego:

„Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową, przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, nakazu okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu zbliżania się do określonych osób lub zakazu opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

| 194 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 4 ):
do góry