REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Zatrzymany kolejny nietrzeźwy kierowca samochodu osobowego

Od 16-04-2018 : 09:35

Niestety pomimo licznych apeli i ostrzeżeń o konsekwencjach związanych z kierowaniem pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu, miliccy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Teraz czeka go kara za popełnione przestępstwo drogowe.
foto:

W sobotę 14 kwietnia o godzinie 15:30 na ul. Sułowskiej w Miliczu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki VW Golf. Samochodem kierował 27-letni mieszkaniec gminy Milicz. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca był nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono ponad 1,3 promila alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę samochodem przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej. Po zakończeniu kontroli drogowej kierowca został zwolniony.

Policjanci ponownie przypominają, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

| 208 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 5 + 2 ):
do góry