REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Klienci marketu nie reagowali. Błyskawiczne działania podjął policjant, który będąc po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży

Od 13-04-2018 : 19:02

Do Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu wpłynęły podziękowania od firmy zajmującej ochroną jednego ze sklepów na ternie Bielan Wrocławskich. Pracownik sklepu usiłował tam ująć złodzieja, który nie zamierzał się jednak poddać bez walki, a także stawiał opór. Przechodnie niestety byli obojętni. Zareagował tylko idący tamtędy policjant i błyskawicznie obezwładnił agresywnego mężczyznę.
foto:

Zdarzenie miało miejsce w jednym ze sklepów na terenie Bielan Wrocławskich. Pracownik ochrony rozpoznał wśród przebywających w sklepie osób mężczyznę, który regularnie okradał placówkę handlową, także chwilę wcześniej. Jego łupem padły do tej pory perfumy i kosmetyki na kwotę ponad 800 złotych. Ochroniarz postanowił ująć mężczyznę, ale okazało się to nie takie łatwe. 28-letni mężczyzna szarpał się i usiłował uciec, co zarejestrowały kamery monitoringu.

Niestety klienci galerii nie reagowali, tylko funkcjonariusz Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, będący w tym samym sklepie na zakupach z żoną i dzieckiem, podjął natychmiastowe działania.

Widząc całe zajście błyskawicznie obezwładnił 28-latka i przekazał w ręce umundurowanego patrolu Policji, który został wezwany na miejsce.

Obecne policjanci ustalają, czy mężczyzna nie kradł również w innych lokalnych sklepach.

Za przestępstwo kradzieży mienia mężczyzna odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przykład ten pokazuje, że policjantem jest się 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, to m.in. odróżnia pracę od służby.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak


źródło

| 122 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 5 + 1 ):
do góry