REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości

Zarzuty za pobicie z powodu przynależności rasowej usłyszeli dwaj mężczyźni zatrzymani przez policjantów

Od 13-03-2018 : 16:52

Prokuratorskie zarzuty m.in. za pobicie z powodu przynależności rasowej, usłyszeli mężczyźni zatrzymani przez policjantów z Wrocławia w związku ze zdarzeniem, do jakiego doszło w sobotni wieczór, w rejonie Rynku Starego Miasta. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że są to osoby biorące udział w awanturze i bójce pomiędzy dwoma grupami osób w wyniku, której poszkodowani zostali m.in. ob. Indii, ob. Rosji i dwóch Polaków. W chwili zdarzenia mieli od blisko promila do ponad 2 promili alkoholu w organizmach. Obecnie zostali objęci dozorem Policji i mają także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
foto:

Do zdarzenia doszło przed godziną 20.30, 10 marca 2018 roku na Rynku Starego Miasta we Wrocławiu. Natychmiastowa interwencja policjantów w związku ze zgłoszeniem awantury i bójki zakończyła się zatrzymaniem dwóch mieszkańców woj. wielkopolskiego, w wieku 18 i 19 lat. Pierwszego z mężczyzn ujęto już kilka minut po zgłoszeniu, natomiast drugi z podejrzanych został zatrzymany w miejscu zamieszania.


Ustalenia policji i prokuratury potwierdziły, że są to osoby, które były inicjatorami tego zajścia. Brały w nim udział dwie grupy osób, w tym dwaj zatrzymani oraz osoby poszkodowane m.in. ob. Indii, ob. Rosji i dwóch Polaków. Wszyscy byli nietrzeźwi i mieli od blisko promila do ponad 2 promili alkoholu w organizmach.


Materiały zgromadzone przez policję i prokuraturę dały podstawę do przedstawienia dwóm mieszkańcom wielkopolski zarzutów za pobicie z powodu przynależności rasowej ob. Indii i pobicie innych osób biorących udział w tym zdarzeniu. 18 i 19-latek objęci zostali teraz dozorem Policji, a także mają zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.


Przypomnijmy, że za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

| 133 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 2 + 6 ):
do góry