REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości

Handlowali papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej

Od 12-03-2018 : 08:28

Wrocławscy policjanci z zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wprowadzanie do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wpadli, gdy wczesnym rankiem na parkingu przy jednym ze sklepów w centrum miasta, dokonywali transakcji kupna-sprzedaży nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze działając w tej sprawie zabezpieczyli łącznie ponad 2.1 tys. paczek papierosów, kilogram tytoniu oraz kilkanaście butelek spirytusu. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje teraz sąd, a grozić im mogą wysokie grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.
foto:

W wyniku realizacji sprawy operacyjnej policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Mężczyźni wpadli w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku. Było to bezpośrednio po tym jak dokonali transakcji kupna-sprzedaży nielegalnego towaru, który to przepakowywali z jednego samochodu do drugiego.

Zatrzymanie miało miejsce w godzinach rannych na parkingu przy jednym z centrów handlowych na terenie Wrocławia.

Dalsze czynności realizowanie przez policjantów w tej sprawie, a polegające na przeszukaniu punktu usługowego należącego do jednego z zatrzymanych oraz mieszkania drugiego z mężczyzn, doprowadziły do ujawnienia kolejnych nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2.1 tys. paczek papierosów, kilogram tytoniu oraz kilkanaście butelek spirytusu bez znaków akcyzy skarbowej.

Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń akcyzy w tej sprawie wstępnie oszacowano na kwotę ponad 37 tys. złotych.

47 i 58-latek za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem, a grozić im mogą wysokie grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

| 170 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 9 + 2 ):
do góry