REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


Leczenie wrastających paznokci metodą kostki Arkady

Od 06-03-2018 : 18:23

Problem wrastających paznokci może się pojawić u każdego, choć najczęstsze przyczyny tej dolegliwości to noszenie zbyt ciasnego obuwia, nieprawidłowe przycinanie paznokci, a także nadwaga i skłonności genetyczne.
foto:

Jak rozpoznać wrastające paznokcie?

Problem wrastających paznokci można rozpoznać po zaczerwienieniu wokół paznokcia, a także opuchliźnie. Początkowo ból jest niewielki i nie utrudnia codziennego funkcjonowania, jeżeli jednak problem ten nie zostanie wyleczony, to dolegliwości bólowe będą się nasilać. Oprócz zaczerwienienia i obrzęku pojawić się może krwawienie oraz ropna wydzielina, która powstała w wyniku ropnego nadkażenia.

Z wrastającym paznokciem do podologa

Podolog to specjalista, zajmujący się zdrowiem stóp. Jeżeli zauważysz problem z wrastaniem paznokci, wybierz się do niego niezwłocznie. Najlepsze efekty leczenia osiągnie się, jeżeli zostanie ono wdrożone jak najszybciej po zaobserwowaniu pierwszych objawów. Leczenie w bardziej zaawansowanej postaci tego problemu może spowodować więcej bólu, a także okazać się długotrwałe.

Metody leczenia wrastających paznokci

Jeszcze do niedawna najczęściej stosowaną metodą leczenia wrastających paznokcie była metoda chirurgiczna, która polega na usunięciu części lub całości paznokcia. Niestety metoda ta powodowała, że co najmniej dwa tygodnie pacjent przebywał na zwolnieniu lekarskim. Obecnie w leczeniu wrastających paznokci najczęściej stosuje się metodę, jaką jest kostka Arkady wrocław oraz klamry ortonyksyjne. Metoda kostki Arkady pozwala na ustawienie paznokcia w odpowiedniej pozycji i utrwalenie jej przy użyciu żelu. Metoda ta jest chętnie wykorzystywana przez podologów, ponieważ gwarantuje szybkie uzyskanie efektu. Paznokieć ustawia się we właściwej pozycji dzięki systemowi dźwigni i haków, zaś następnie utrwala się tę pozycję przy użyciu żelu. Ogromną zaletą tej metody jest to, że już po jednym zabiegu uzyskuje się naturalny wygląd paznokcia. W niektórych wypadkach konieczne jest przeprowadzenie ponownego zabiegu, jednak najczęściej jest on skuteczny już po jednym.| 317 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 1 + 5 ):
do góry