REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

Areszt za rozbój

Od 17-01-2018 : 09:49

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 12 grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Wałbrzycha, a podejrzanemu o napad rabunkowy na sąsiada. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna dotkliwie pobił 66-latka, a następnie ukradł mu złoty łańcuszek. Decyzją sądu teraz dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie.
foto:

Funkcjonariusze z I Komisariatu Policji w Wałbrzychu przed godziną 1 w nocy otrzymali zgłoszenie o rozboju dokonanym w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy Podzamcze. Policjanci niezwłocznie pojechali na miejsce, gdzie na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali zbiegającego po schodach nietrzeźwego mężczyznę. Okazał się nim 30-letni wałbrzyszanin.


Jak ustalili funkcjonariusze sprawca wtargnął do mieszkania swojego sąsiada, a następnie uderzając go w twarz doprowadził do stanu bezbronności i zerwał mu złoty łańcuszek z szyi. Jego wartości pokrzywdzony oszacował ma kwotę blisko 700 złotych. Dodatkowo mężczyzna groził poszkodowanemu pozbawieniem życia, żądając od niego wydania pieniędzy, ale swojego celu nie osiągnął.


Podejrzany był już notowany wcześniej za popełnienie podobnego przestępstwa. Na posiedzeniu sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.


Grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

| 137 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 5 ):
do góry