REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

Chcieli ukraść ciągnik

Od 17-01-2018 : 09:47

Policjanci z powiatu oleśnickiego zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie. Mężczyźni usiłowali ukraść ciągnik - tzw. „DZIK”, który znajdował się w pomieszczeniu gospodarczym na terenie gminy Twardogóra. Okazało się, że obaj byli nietrzeźwi mając odpowiednio po 2 i 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymanym za czyn, o który są podejrzani grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
foto:

Twardogórscy policjanci zostali powiadomieni przez jedną z mieszkanek gminy o niepokojących hałasach dobiegających z pomieszczenia gospodarczego mieszczącego się na jej posesji, wskazujących na obecność innych osób. Policjanci natychmiast pojechali sprawdzić całą sytuację. Na miejscu, gdy weszli do stodoły zauważyli dwóch mężczyzn demontujących mikrociągnik „DZIK” służący pomocniczo do prac rolnych. Mężczyźni mocno zaskoczeni obecnością mundurowych zostali natychmiast zatrzymani.


Policjanci ustalili, że sprawcy zrywając zabezpieczenie bramy wejściowej do pomieszczenia gospodarczego usiłowali rozebrać na części i ukraść urządzenie rolne, tzw. ”DZIK”, którego wartość oszacowano na ok. 1000 złotych. Okazało się, że są to mieszkańcy gminy Twardogóra w wieku 24 i 26 lat, którzy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. 24-letni mężczyzna miał aż 3 promile alkoholu w organizmie, a drugi 2 promile. Obaj byli już wcześniej notowani za różne przestępstwa.


Mężczyźni usłyszeli już zarzuty włamania i usiłowania kradzieży. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

| 193 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 9 + 10 ):
do góry