REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

Policjanci zatrzymali podejrzanego o wywołanie fałszywych alarmów

Od 17-01-2018 : 09:43

Policjanci zatrzymali 29-letniego wałbrzyszanina, podejrzanego o fałszywe zgłoszenie o alarmie bombowym. Sprawca powiadomił o planowanym zdetonowaniu ładunku wybuchowego w wałbrzyskiej galerii handlowej oraz o rozprzestrzenieniu choroby zakaźnej. Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do zatrzymania „bombiarza”. Za popełniony czyn grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
foto:

Nad sprawą fałszywych alarmów bombowych pracowali wyselekcjonowani policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. W wyniku podjętych działań operacyjnych mundurowi zatrzymali 29-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna odpowie za poinformowanie za pośrednictwem poczty elektronicznej policjantów o planowanym 18 października ubiegłego roku zdetonowaniu bomby w wałbrzyskim centrum handlowym oraz o podłożeniu innego ładunku wybuchowego i rozprzestrzenieniu choroby zakaźnej tydzień później. Sprawca wywołał tym samym niepotrzebną interwencję wszystkich służb ratowniczych oraz zakłócił pracę wielu instytucji, wiedząc że zagrożenie nie istnieje. 29-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów i złożył stosowne wyjaśnienia.

Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka nawiązka na rzecz Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych

| 117 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 8 ):
do góry