REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

Chciała wyrobić dowód osobisty podając nieprawdziwe dane

Od 13-01-2018 : 15:46

Policjanci z powiatu wołowskiego w wyniku podjętych działań zatrzymali kobietę podejrzaną o próbę wyłudzenia dowodu osobistego na nieprawdziwe dane. Okazało się, że ma ona już do odbycia karę pozbawienia wolności za popełnienie innego czynu, jednak do tej pory nie stawiła się do zakładu karnego. Dzięki uzyskanym wcześniej przez funkcjonariuszy dolnobrzeskiego komisariatu Policji informacjom, do wydania dokumentu nie doszło. Teraz zatrzymanej grozi dodatkowo 3 lata więzienia.
foto:

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym, w wyniku pozyskanych wcześniej informacji, zatrzymali 36 - letnią kobietę podejrzaną o próbę wyłudzenia dowodu osobistego na nieprawdziwe dane osobowe. Złożyła ona wniosek o wydanie dowodu osobistego, podając w nim fikcyjne dane, a następnie zgłosiła się po jego odbiór.


Dzięki uzyskanym wcześniej przez funkcjonariuszy dolnobrzeskiego komisariatu Policji informacjom, do wydania dokumentu nie doszło, a policjanci zatrzymali podejrzaną.


Po ustaleniu jej faktycznej tożsamości okazało się, że kobieta, podczas podstępnego wprowadzenia w błąd urzędniczki, miała już zasądzoną karę pozbawienia wolności za popełnienie innego czynu, jednak do tej pory nie stawiła się do zakładu karnego.


Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia, czy dowód osobisty, który chciała wyłudzić kobieta miał jej posłużyć do popełniania kolejnych przestępstw, a także do ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości.


Za wyłudzenie poświadczenia nieprawdy przez funkcjonariusza publicznego uprawnionego do wystawiania dokumentu, kobieta odpowie teraz przed sądem. Może jej grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

| 340 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 6 + 1 ):
do góry