REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości

Areszty za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Od 13-01-2018 : 15:21

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, wobec trzech mężczyzn zatrzymanych przez policjantów, a podejrzanych o udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że w ubiegły weekend ciężko pobili swojego znajomego, który na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Za czyn, którego się dopuścili grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
foto:

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z Kłodzka otrzymali informację o ujawnieniu w jednym z mieszkań ciała 40-letniego mężczyzny. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze wchodzący w skład grupy operacyjno-dochodzeniowej, którzy wykonywali tam czynności pod nadzorem prokuratora.


Policjanci Wydziału Kryminalnego z kłodzkiej komendy już następnego dnia namierzyli osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Następnie funkcjonariusze zatrzymali 45-latka podejrzewanego o pobicie. Wstępne ustalenia policjantów potwierdziły, że mężczyzna kopiąc 40-latka spowodował u niego obrażenia ciała, które doprowadziły do zgonu. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali też dwóch mieszkańców powiatu kłodzkiego, w wieku 38 i 48-lat. Okazało się, że mężczyźni przed pobiciem wspólnie i w porozumieniu wywieźli samochodem 40-latka do lasu, pozbawili go wolności.

Zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły Prokuratorowi Rejonowemu w Kłodzku na przedstawienie 45-letniemu mieszkańcowi powiatu kłodzkiego zarzutów pobicia ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a 38 i 48 letnim mężczyznom zarzuty przestępstwa zmuszania do określonego zachowania i pozbawienia wolności.

Sąd zastosował wobec wszystkich zatrzymanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

| 417 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 7 + 3 ):
do góry