REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


ODPADY NA „PROMILACH”

Od 12-01-2018 : 10:55

Funkcjonariusza Inspekcji Transportu Drogowego i Policji na ulicy Kłodzkiej (droga wojewódzka nr 381), w Jedlinie Zdrój zatrzymał do kontroli pojazd ciężarowy marki MAN, którym przewoźnik z Województwa Opolskiego realizował transport odpadów. Kontrola miała związek z czynnościami jakie Inspekcja Transportu Drogowego podjęła po ujawnieniu składowiska odpadów w Głuszycy ODPADY NA „PROMILACH”.
foto:

W trakcie kontroli funkcjonariusze powzięli wątpliwość co do stanu psychofizycznego kierowcy, od którego czuć było wyraźną woń alkoholu. Kierowca był nerwowy, miał problemy z koncentracją, z opóźnieniem reagował na polecenia wydawane przez kontrolujących.

Mając na względzie stwierdzoną sytuację  kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pierwszy pomiar wykazał 0,43 mg/l co w przeliczeniu daje wynik 0,86 ‰ (promila).

Dalsze czynności kontrolne wykazały nieprawidłowości w  stanie technicznym pojazdu w postaci ubytków powietrza z układu pneumatycznego. W związku ze stwierdzonymi usterkami w układzie zawieszenia i hamulcowym  zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu.

W oparciu o art. 178a§1 KK  kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

W związku ze stwierdzeniem  przestępstwa dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie Policja.

WITD

| 335 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 1 + 10 ):
do góry