REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


Porozumienie o współpracy z Okręgową Radą Adwokacką

Od 10-01-2018 : 09:56

Rafał Dutkiewicz prezydent Wrocławia oraz Andrzej Grabiński Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu, podpisali wczoraj w ratuszu dwustronne porozumienie o współpracy z Okręgową Radą Adwokacką w zakresie udzielenia nieodpłatnej pomocy prawnej osobom poszkodowanym w wyniku popełnianych przestępstw na tle narodowościowym, etnicznym, wyznaniowym lub rasowym.
foto:

Poniżej zamieszczamy preambułę porozumienia:

Niniejsze porozumienie, zawarte między Prezydentem Wrocławia a Dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej, stanowi wyraz solidarności z ofiarami i poszkodowanymi w wyniku przestępstw na tle narodowościowym, etnicznym, wyznaniowym i rasistowskim. Podejmujemy współpracę kierowani przeświadczeniem o niezbędności zapewnienia szybkiej pomocy prawnej poszkodowanym. Zważywszy na wielką szkodliwość społeczną naruszeń praw człowieka w takich przypadkach, pragniemy, poprzez przywrócenie porządku publicznego, o który dbamy w naszym mieście w duchu tradycji chrześcijaństwa, humanizmu i otwartości, ułatwić otrzymywanie natychmiastowej pomocy w dochodzeniu sprawiedliwości i zadośćuczynienia.

Dodatkowo w przyszłości uruchomione zostanie specjalne subkonto na które wrocławianie będą mogli wpłacać środki, z których opłacane byłyby ewentualne koszty procesowe lub pomoc psychologiczna dla poszkodowanych. 

| 167 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 2 + 7 ):
do góry