REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


Policjanci po pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży pojazdu i odzyskali audi

Od 09-01-2018 : 15:00

Policjanci z powiatu oławskiego w trakcie pełnionej służby zauważyli skradziony kilka dni wcześniej pojazd, który prowadził młody mężczyzna. Funkcjonariusze po pościgu zatrzymali uciekającego kierowcę i odzyskali samochód. O dalszym losie 20-latka zdecyduje teraz sąd. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
foto:

W minioną niedzielę, tj. 7 stycznia br. mieszkanka Oławy zgłosiła kradzież swojego audi. Policjanci ustalili, że zgłaszająca zaparkowała samochód przed posesją dwa dni wcześniej i od tego czasu nie wychodziła z domu z uwagi na złe samopoczucie. Funkcjonariusze wykonując czynności mające na celu odzyskanie auta i zatrzymanie sprawcy. Niestety żaden z sąsiadów nie zauważył nic co mogłoby pomóc w ustaleniu okoliczności tego przestępstwa.

Dzisiaj nad ranem, tj. 9 stycznia br. policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, mając na uwadze zgłoszoną kradzież zauważyli na jednej z ulic miasta skradziony samochód. Funkcjonariusze wydali kierującemu polecenie zatrzymania się, ten jednak zignorował nakaz policjantów i podjał ucieczkę. Po krótkim pościgu kierujący zatrzymał samochód i próbował uciec pieszo. Został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazało się, że samochód, którym jechał zatrzymany 20-latek, to skradziony wcześniej pojazd. Mężczyzna został doprowadzony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód i po wykonaniu czynności procesowych przekazali auto właścicielce.

Podejrzany o kradzież z włamaniem, 20-letni mieszkaniec Brzegu, w przeszłości był już karany za włamania i kradzieże samochodów. Podejrzanemu za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

| 260 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 2 + 6 ):
do góry