REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


Mając prawie 3,5 promila alkoholu kierował samochodem nie posiadając prawa jazdy oraz wbrew sądowemu zakazowi

Od 08-01-2018 : 13:53

Dzięki współpracy mieszkańców i milickich policjantów został zatrzymany mężczyzna, który w stanie upojenia alkoholowego kierował samochodem narażają siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna jadąc audi miał prawie 3,5 promila, nie posiadał prawa jazdy a do tego złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.
foto:

W sobotę 6 stycznia o godzinie 16.00 policjanci zostali powiadomieni, że na drodze pomiędzy miejscowościami Niesułowice - Duchowo przygodni świadkowie ujęli pijanego kierowcę audi. Mężczyźni zabrali kierowcy kluczyki od samochodu i zatelefonowali do dyżurnego Policji w Miliczu. W tym czasie kierowca oddalił się od samochodu, próbując uciec. Po kilku minutach na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali idącego drogą wskazanego im kierowcę audi. Okazało się, że to 32-letni mieszkaniec gminy Milicz, który miał prawie 3,5 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał prawa jazdy i kierował samochodem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.


Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie wsiadali za kierownicę pojazdów po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu! Prosimy o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze.


Jednocześnie policjanci dziękują mężczyznom, którzy wykazując się obywatelską postawą doprowadzili do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy.

| 307 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 2 ):
do góry