REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

Leżał w rowie pełnym wody i nie mógł samodzielnie się wydostać

Od 18-12-2017 : 18:58

Górowscy funkcjonariusze wyciągnęli z wody i udzielili pomocy wyziębionemu mężczyźnie leżącemu w przydrożnym rowie. Zostali zaalarmowani przez kobietę, która nie pozostała obojętna widząc, że potrzebuje pomocy i nie jest w stanie się sam wydostać. Policjanci po wejściu do wody i wyniesieniu mężczyzny na brzeg okryli go kocem termicznym i udzielili niezbędnej pomocy. Zmarznięty, ale bezpieczny trafił do szpitala na obserwację.
foto:

Do zdarzenia doszło przed godziną 5 rano. Dyżurny z górowskiej komendy otrzymał informację od mieszkanki Góry, która będąc na spacerze z psem usłyszała krzyk mężczyzny dobiegający z okolicznego rowu przy jednej z ulic.


Natychmiast skierował we wskazane przez kobietę miejsce policjantów. Gdy dojechali zaczęli od razu sprawdzać przyległy teren. Po chwili zauważyli mężczyznę leżącego w rowie wypełnionym po brzegi wodą. Woda zakrywała jego całe ciało a on ledwo łapał powietrze. Mężczyzna był przytomny, jednak nie można było nawiązać z nim żadnego kontaktu.

Policjanci weszli do rowu i wyciągnęli zmarzniętego mężczyznę z wody. Z uwagi na niską temperaturę natychmiast okryli go termicznym kocem ratowniczym oraz wezwali na miejsce ratowników medycznych. Ustalili, również, że jest to mieszkaniec Góry.

Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego stwierdził silne wyziębienie organizmu i zabrał mężczyznę do szpitala.

Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Pewne jest, że gdyby nie telefon mieszkanki Góry oraz szybka reakcja funkcjonariuszy przy obecnych temperaturach zagrożone byłoby zdrowie, a nawet życie mężczyzny

| 573 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 8 + 1 ):
do góry