REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości

E-dokumentacja medyczna we wrocławskich placówkach

Od 16-12-2017 : 18:13

Ruszają prace nad uruchomieniem systemu elektronicznej dokumentacji medycznej w Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu. Oprogramowanie pozwoli skrócić czas obsługi pacjentów i zmniejszyć koszty funkcjonowania placówki.
foto:

Wdrożenie systemu do elektronicznego gromadzenia i przekazywania danych jest możliwe dzięki wsparciu ze strony zarządu województwa, który dofinansował inwestycję kwotą blisko 8 mln zł.

E-dokumentacja zostanie wprowadzona nie tylko w szpitalu na Brochowie, ale również w dwóch innych placówkach, które dołączyły do projektu: Dolnośląskim Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku we Wrocławiu i Obwodzie Lecznictwa Kolejowego we Wrocławiu.

Nowy system poprawi jakość gromadzonej dokumentacji medycznej, zwiększy bezpieczeństwo informacji o pacjentach, skróci czas wprowadzania danych i zmniejszy ilość ewentualnych pomyłek. Projekt zakłada także stworzenie portalu pacjenta, który umożliwi przeglądanie historii wizyt i wyników badań.      

Koszt całej inwestycji wraz z zakupem niezbędnego sprzętu to ponad 10 mln zł, z czego blisko 8 mln zł zostanie sfinansowane ze środków przekazanych przez marszałka Cezarego Przybylskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Dolnego Śląska. System e-dokumentacji ma być uruchomiony w maju przyszłego roku. 

| 261 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 5 + 9 ):
do góry