REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

Tłumaczył policjantom, że wiezie „paszę dla zwierząt”, a miał ponad 300 kg nielegalnego tytoniu i maszynę do krajanki w domu

Od 16-12-2017 : 09:06

Wrocławscy policjanci jednego z komisariatów zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie tytoniu. Kierujący wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas kontroli drogowej i tłumaczył się, że wiezie „paszę dla zwierząt”, a w rzeczywistości miał kilkanaście worków tytoniu. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 300 kg nielegalnego towaru i maszynę do krajanki, którą miał w pomieszczeniach mieszkalnych. Straty Skarbu Państwa szacowane są na kwotę nie mniejszą niż 220.000 zł. Zatrzymany odpowie za czyn z kodeksu karno-skarbowego, za co grozi nawet kara grzywny i pozbawienia wolności do 3 lat.
foto:

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław Siechnice zatrzymali 60-letniego mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie tytoniu.


Policjanci na terenie powiatu wrocławskiego zatrzymali do kontroli drogowej peugeota. Kierowca zapytany o ładunek powiedział, że to „pasza dla zwierząt”. Prawda była jednak zupełnie inna. Po sprawdzeniu okazało się, że to nielegalna krajanka tytoniu. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli w pojeździe aż 14 worów, które znajdowały się w pojeździe o łącznej wadze 281 kilogramów. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany.


Funkcjonariusze prowadząc dalsze czynności w tej sprawie dokładnie przeszukali pomieszczenia mieszkalnych podejrzanego, gdzie ujawniono maszynę służącą do rozdrabniania krajanki oraz worek z zawartością 32 kg krajanki tytoniowej. Straty Skarbu Państwa szacowane są na kwotę nie mniejszą niż 220.000 zł.


Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, m. in. skąd pochodził zabezpieczony tytoń oraz gdzie miał dokładnie trafić.


Mieszkaniec powiatu wrocławskiego odpowie za czyn z kodeksu karno-skarbowego, za co grozi nawet kara grzywny i pozbawienia wolności do 3 lat.

| 601 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 2 + 2 ):
do góry