REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


Sprawcom strzelaniny w Wiszni Małej postawiono zarzut "udziału w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym" (video)

Od 06-12-2017 : 10:35

Wrocławska prokuratura postawiła zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym dwóm podejrzanym, którzy w nocy z soboty na niedzielę (3.12) próbowali włamać się do bankomatu w Wiszni Małej w woj. dolnośląskim.
foto:

– Materiał dowodowy pozwolił na rozszerzenie zarzutów Jackowi S. i przedstawienie zarzutów Grzegorzowi K. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która działała na terenie Polski. Zajmowała się popełnianiem przestępstw polegających na włamywaniu się do bankomatów. Jacek S. podejrzany jest o trzy czyny. Grzegorz K. o dwa czyny – powiedziała Małgorzata Klaus z prokuratury okręgowej we Wrocławiu.


Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu ws. wydarzeń w Wiszni Małej obejmuje dwa wątki. Pierwszy to zabójstwo i usiłowanie zabójstwa funkcjonariusza policji, drugi zaś to usiłowanie kradzieży z włamaniem do bankomatu. 


Jeden z policjantów zginął w strzelaninie podczas próby udaremnienia włamania do bankomatu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zostali ostrzelani z broni maszynowej przez jednego z bandytów. Odpowiedzieli strzałami. Podczas wymiany ognia zginął jeden z funkcjonariuszy oraz przestępca, który zaczął strzelać do policjantów.

| 369 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 9 ):
do góry