REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Trwa śledztwo w sprawie tragicznego pożaru w Piechowicach

Od 06-12-2017 : 10:25

W dniu 4 grudnia 2017 roku Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze wszczęła śledztwo w sprawie mającego miejsce w nocy z 2 na 3 grudnia 2017 roku w Piechowicach, nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia mającego postać pożaru, zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, w następstwie którego doszło do śmierci trojga dzieci w wieku 8, 6 i 4 lat.
foto:

Do tragicznego zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w kamienicy na terenie Piechowic. W położonym na parterze budynku lokalu doszło do zaprószenia ognia i wywołania pożaru. W jego wyniku, śmierć poniosło troje dzieci znajdujących się w mieszkaniu.

W toku dotychczasowego postępowania, na miejscu zdarzenia, pod przewodnictwem prokuratora zostały przeprowadzone oględziny, z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, który będzie w tej sprawie wydawał opinię co do przyczyn i okoliczności, w jakich doszło do pożaru.

Ponadto, przesłuchano szereg osób w charakterze świadków, w tym matkę zmarłych dzieci, która w chwili zdarzenia nie przebywała w lokalu, a także ich dziadka, który pozostawał w mieszkaniu wraz z dziećmi. Osoby te poddano badaniu stanu trzeźwości, które nie wykazało, aby znajdowały się pod wpływem alkoholu. Przesłuchano także inne osoby, w tym część spośród pozostałych mieszkańców budynku.

Zabezpieczono także dokumentację z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piechowicach dotyczącą pokrzywdzonej rodziny. Prokuratura będzie również weryfikowała, czy upoważnione do tego organy w sposób prawidłowy kontrolowały czy nad małoletnimi dziećmi sprawowania była właściwa opieka ze strony rodziny.

Poza dziećmi, które poniosły śmierć, żaden z mieszkańców kamienicy nie odniósł obrażeń.

Wstępnie przyjęta przez Prokuraturę w postanowieniu o wszczęciu śledztwa kwalifikacja prawna przewiduje zagrożenie karą pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat.

| 258 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 6 + 1 ):
do góry