REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Areszt dla 16-latka za usiłowanie zabójstwa

Od 06-12-2017 : 09:51

Wrocławscy policjanci zatrzymali 16-latka, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa innego mężczyzny. Nieletni w niedzielne popołudnie zaatakował siedzącego w centrum miasta mężczyznę i ugodził go nożem w szyję. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Nieletni już usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
foto:

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto zatrzymali nieletniego, który na ulicy ugodził nożem w szyję innego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w niedzielę popołudniu w centrum miasta. Siedzący 41-letni mężczyzna został zaatakowany przez 16-latka i ugodzony nożem w szyję. Po zdarzeniu sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci powiadomieni o tym rozpoczęli poszukiwanie napastnika. W wyniku sprawdzenia pobliskich uliczek namierzyli go i zatrzymali. Funkcjonariusze zabezpieczyli również nóż, którym posłużył się napastnik. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podczas dalszych czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy okazało się, że 16-latek jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 16-latek już usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. W chwili obecnej będzie za popełniony czyn odpowiadał jak osoba dorosła. Decyzją Sądu Rejonowego Wrocław Śródmieście wobec nieletniego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

| 334 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 7 ):
do góry