REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


LILIPUTY'17, Starymi pociągami wokół Wrocławia!

Od 05-12-2017 : 15:20

Wszystkich miłośników podróży starymi pociągami serdecznie zapraszamy na wyprawę na pokładzie zabytkowego pociągu wokół stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia! Pociągi ODKRYWCA, PODRÓŻNIK i WŁÓCZYKIJ to nowa oferta Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl.
foto:

 Pociągi przejadą odcinkami głównych linii kolejowych przebiegających na miejskim odcinku, będzie także okazja do zaliczenia linii całkowicie zapomnianych lub nieczynnych w ruchu pasażerskim - użytkowanych w transporcie towarów. Pasażerowie skorzystają z przejazdu pociągiem ciągniętym przez zabytkową lokomotywę spalinową serii SM30, zestawionym z zabytkowych wagonów pasażerskich. Przejazdy pociągami wokół Wrocławia to świetna rozrywka w czasie zimowego weekendu!  

Przejazd pociągami wokół Wrocławia to zimowa wycieczka dla mieszkańców Dolnego Śląska. Pociągi zostaną uruchomione w dniu 16 grudnia na kilku trasach w obrębie miasta Wrocławia. Początek wyprawy każdego pociągu zaplanowano na stacji Wrocław Główny, podobnie jak koniec podróży.

Pociągi ODKRYWCA, PODRÓŻNIK i WŁÓCZYKIJ to nowa oferta w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl oparta o wykorzystanie zabytkowego taboru kolejowego odrestaurowanego przez Klub Sympatyków Kolei z Wrocławia. Wagony pasażerskie z lat 30-tych i 40-tych XX wieku wyposażone są w drewniane ławeczki oraz elementy wyposażenia niespotykanego już w dzisiejszych pociągach. 

Lokomotywa spalinowa serii SM30 to niewielka lokomotywa manewrowa, której podstawowe zadania w przeszłości związane były z przetaczaniem wagonów na stacjach, co nie przeszkadzało jej w niczym w możliwości prowadzenia krótkich pociągów pasażerskich.

Szczegóły dotyczące zakupu biletów i rozkłady jazdy na stronie turkol.pl

| 237 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 7 + 6 ):
do góry