REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Wpadli z nielegalnymi papierosami i tytoniem – straty Skarbu Państwa 115 tys. złotych

Od 05-12-2017 : 10:11

Policjanci z Wrocławia zatrzymali dwóch mężczyznę w związku z posiadaniem przez nich dużej ilości nielegalnego tytoniu. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 100 kilogramów tytoniu oraz prawie 50 tysięcy papierosów bez akcyzy. Wstępnie straty Skarbu Państwa z tego tytułu oszacowano na ponad 115 tysięcy złotych. Za przestępstwa karno-skarbowe odpowiedzą teraz przed sądem.
foto:

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Do zatrzymania doszło w sobotę wieczorem na terenie Wrocławia, w okolicach jednego z targowisk.


Funkcjonariusze mając podejrzenie o posiadaniu nielegalnych rzeczy podjęli natychmiast działania. W ich ręce wpadli dwaj mieszkańcy Wrocławia w wieku 26 i 38 lat. W ich samochodach policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 50 tysięcy sztuk papierosów oraz prawie 100 kg tytoniu bez akcyzy. Wstępnie straty, jakie poniósł Skarb Państwa z tego tytułu oszacowano na kwotę ponad 115 tysięcy złotych. Zatrzymani byli już wcześniej notowani.


Jak ustalili funkcjonariusze zatrzymani związani byli ze środowiskiem pseudokibiców jednego z wrocławskich klubów.


Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, sprawdzają m.in. skąd pochodzi zabezpieczony towar. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za przestępstwa karno-skarbowego. Zgodnie z przepisami za ten czyn może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

| 176 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 6 ):
do góry