REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

Ukradli puszki z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie chorych dzieci

Od 12-10-2017 : 18:38

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez policjantów ze Złotoryi, a podejrzanym o liczne kradzieże i włamania do garaży oraz pomieszczeń gospodarczych. Łupem sprawców padły rzeczy, które mogli szybko spieniężyć m.in. elektronarzędzia, zestawy kluczy, prostownik, myjka ciśnieniowa oraz artykuły spożywcze i chemiczne. Mężczyźni ukradli również dwie puszki z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie chorych dzieci. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
foto:

Nieznani sprawcy dokonali kradzieży sklepowych na terenie Złotoryi na łączną kwotę blisko 3 tysięcy złotych. Wkładali oni do koszyków m.in. kawy różnych marek, pasty do zębów, kapsułki do prania, żele pod prysznic i szampony, po czym nie płacąc za nie, wybiegali ze sklepu. W dwóch sprawcy przypadkach połakomili się również na puszki z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie chorych dzieci.


Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Wykonali szereg różnego rodzaju czynności i szczegółowo przeanalizowali zgromadzone materiały, co pozwoliło ma ustalenie osób podejrzanych o te przestępstwa. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Złotoryi w wieku 20 i 24 lat. Dalsze działania potwierdziły tylko ustalenia policjantów i pozwoliły na zatrzymanie podejrzanych oraz udowodnienie im kolejnych przestępstw.


Jak się okazało, ci sami sprawcy poprzez wyłamanie drzwi wejściowych dostali się do wnętrza jednego z pomieszczeń gospodarczych oraz garażu na terenie miasta, z których zabrali wszystko, co ich zdaniem miało jakąś wartość. Łupem podejrzanych padły m.in. elektronarzędzia, myjka ciśnieniowa, radioodtwarzacz, miernik cyfrowy, a także przedłużacze i wiele innych rzeczy, które dało się szybko spieniężyć.


Łączne straty pokrzywdzonych powstałe w wyniku przestępczej działalności mężczyzn oszacowano na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.


Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za tego typu czyny może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

| 148 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 4 + 5 ):
do góry