REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości

Kolejny amator szybkiej jazdy stracił prawo jazdy

Od 12-10-2017 : 18:32

Jaworscy policjanci zatrzymali kolejnego kierującego, który podczas kontroli drogowej stracił uprawnienia do kierowania. A wszystko to przez pośpiech za przysłowiowym „kółkiem”. Prowadził on swój samochód w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h zdecydowanie za szybko. W terenie zabudowanym poruszał się bowiem z prędkością 93 km/h. Teraz pirat drogowy, nie tylko będzie musiał „odpocząć” od prowadzenia auta przez najbliższe 3 miesiące, lecz również zapłaci mandat w wysokości 400 złotych.
foto:

Jaworscy policjanci na podstawie prowadzonych analiz stanu zagrożenia, a także otrzymywanych od mieszkańców zgłoszeń systematycznie kontrolują te odcinki dróg, gdzie według ich użytkowników, kierujący pojazdami poruszają się zdecydowanie za szybko.


Tak było też 10 października br. w Paszowicach, gdzie pirat drogowy namierzony przez jaworskich policjantów znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. 40-letni mieszkaniec Jawora w terenie zabudowanym jechał bowiem swoim mercedesem ponad 90 km/h na odcinku, na którym obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.


Skutkiem poruszania się o ponad 50 km/h za szybko, było odebranie temu kierowcy przez funkcjonariuszy prawa jazdy na 3 miesiące. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli także na niego mandat karny w wysokości 400 złotych. Konto mężczyzny powiększy się również o 10 punktów karnych.


Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie prędkości, o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym kierowca traci prawo jazdy na 3 miesiące.

| 361 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 7 + 8 ):
do góry