REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości

Wille elity dawnego Wrocławia - spacer z przewodnikiem

Od Patrycja Wites 12-10-2017 : 14:37

Choć teren dzisiejszych Krzyków uległ podczas drugiej wojny światowej ogromnym zniszczeniom, wciąż istnieją nieliczne obszary, w których można podziwiać bogactwo przedwojennego południowego Wrocławia. Jednym z takich miejsc jest przepiękne willowe osiedle między Aleją Wiśniową a Parkiem Południowym, które odkryjemy na naszym najnowszym spacerze z przewodnikiem.
foto: wieża: Patrycja Wites, willa: max / fotopolska.eu

Serdecznie zapraszamy 19 października (czwartek) o godzinie 17:00.
Podczas tej wycieczki dowiecie się, jak mieszkały elity dawnego Wrocławia, odkryjecie willę Maxa Silberberga, w której znajdowała się jedna z największych kolekcji dzieł sztuki, a także poznacie wiele ciekawych faktów na temat projektów znanych architektów z nurtów secesji, wczesnego modernizmu oraz architektury regionalnej.

Zobaczycie m. in. willę Rheinbabena z najlepiej zachowaną we Wrocławiu elewacją płycinową, willę Randela - najstarszą willę zachowana w rejonie (1872), projekty braci Ehrlichów: willę Sternberga i willę Cohna czy dom własny Adolfa Radinga – jednego z projektantów Osiedla WuWa. Nie sposób nie wspomnieć także o historii wspaniałej wieży ciśnień przy Alei Wiśnionej, a podczas spaceru przewinie się także wątek żydowski.

Wycieczkę poprowadzi Pani Małgorzata Rzeszutek – licencjonowany przewodnik miejski. Znacie ją już między innymi ze spacerów po Sępolnie i Biskupinie.

Liczba miejsc jest ograniczona.
Czas trwania wycieczki: ok. 1,5 h

Koszt wycieczki (w cenie zestaw audio – „słuchawki”): 18 zł za osobę. Płatność wyłącznie przelewem po wcześniejszym zapisaniu się.


Zgłoszenia udziału w zwiedzaniu prosimy przesyłać mailowo do 17 października na adres biuro@viptravelwroclaw.pl podając w treści: swoje imię, nazwisko, numer telefonu i liczbę osób. W tytule maila koniecznie prosimy wpisać "Wille 19.10.".

Informacji na temat zwiedzania udzielamy mailowo biuro@viptravelwroclaw.pl

| 835 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 5 + 6 ):
do góry