REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

Policjanci prewencji uratowali życie zaginionej kobiety

Od 12-10-2017 : 13:29

Przemarzniętą i skrajnie wyczerpaną starszą kobietę, po kilkudziesięciu minutach od ogłoszenia alarmu dla całej jednostki w nocy odnaleźli policjanci wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze udzielili poszkodowanej pomocy przedmedycznej, okryli kocem termicznym i przetransportowali na rękach, gdzie w bezpiecznym miejscu zajął się nią Zespół Ratownictwa Medycznego.
foto:

Policjanci otrzymali informację, że cierpiąca na zaniki pamięci starsza kobieta wyszła z mieszkania  i nie powróciła do niego. W związku z dużym prawdopodobieństwem udania się zaginionej do lasu na grzyby w pobliżu góry Chełmiec, funkcjonariusze rozpoczęli przeszukiwanie ogródków działkowych oraz kompleksu leśnego w tamtym rejonie.


Była już noc, a temperatura powietrza spadła do kilku stopni. Policjanci wiedzieli, że każda sekunda poszukiwań, to walka o ludzkie życie. Funkcjonariusze głośno nawoływali i czekali na odzew z drugiej strony. Wchodząc ponad kilometr w las z daleka usłyszeli jęki, a chwilę później zobaczyli leżącą w krzakach wyczerpaną kobietę.


79-latka była wyziębiona, miała problemy z ustaniem na nogach i kontakt z nią był utrudniony. Trzej funkcjonariusze udzielili poszkodowanej pomocy przedmedycznej, okryli kocem termicznym i z uwagi na trudne warunki terenowe przetransportowali na rękach do miejsca, gdzie zajęli się nią ratownicy medyczni.


Podziękowania za profesjonalizm należą się wszystkim policjantom, wałbrzyskiej grupie GOPR oraz Pogotowiu Ratunkowemu w Wałbrzychu. Nasze wspólne działania uratowały kolejne ludzkie życie

| 266 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 9 + 9 ):
do góry