REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Atrakcje


Poznaj swoje serce

Od Humanitarium. Ogrody Doświadczeń 10-10-2017 : 16:17

W sobotę 14.10.2017, po raz kolejny HUMANITARIUM włącza się w obchody Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, ustanowionego z inicjatywy Parlamentu Europejskiego.
foto: Humanitarium. Ogrody Doświadczeń

Jak pokazują badania, każdego roku u ok. 400 tys. mieszkańców Starego Kontynentu stwierdza się zatrzymanie akcji serca i dla 100 tys. okazuje się ono śmiertelne. Podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków zdarzenia może uratować co 3. z tych osób. Aby prawidłowo udzielić pomocy warto poznać budowę tego organu i jego znaczenie dla naszego życia i zdrowia. W związku z tym HUMANITARIUM zaprasza dorosłych i młodzież od 12 roku życia na warsztat pt. „Sekcja serca”. Dla dzieci przygotowaliśmy zajęcia „Farbki twarożkowe” z przewodnim motywem serca a rodziny zapraszamy na „Wytwarzanie mydełek” w kształcie serca.

Plan warsztatów na sobotę, 14.10.2017 r.:

10.15 Wytwarzanie mydełek [warsztat rodzinny – dzieci 4-8 lat + rodzice]

13.15 Farbki twarożkowe [warsztat dla dzieci 7-12 lat]

14.15 Sekcja serca [warsztat dla dorosłych i młodzieży od 12 lat]

16.15 Wytwarzanie mydełek [warsztat rodzinny – dzieci 4-8 lat + rodzice]

 

Cennik udziału w warsztatach weekendowych:

Warsztat rodzinny: dziecko 14 zł/dziecko + 7 zł/osoba dorosła

Warsztat dla dzieci:  14 zł/dziecko

Warsztat dla młodzieży i dorosłych: 16 zł/osoba

 

Rezerwacje:

Online (https://bilety.eitplus.pl/), telefonicznie  (+48 71 734 70 00) lub mailowo (info@humanitarium.pl).

 

Adres:

HUMANITARIUM. Ogrody Doświadczeń

Kampus Pracze

ul. Stabłowicka 147a

54-066 Wrocław

 

Dojazd autobusem

Istnieje możliwość dojazdu do HUMANITARIUM miejskimi liniami autobusowymi: 101, 102, 103, 123. Rozkłady jazdy dostępne pod adresem: http://www.wroclaw.pl/rozklady-jazdy.

 

Dojazd pociągiem

HUMANITARIUM ma doskonałe połączenie kolejowe. Wystarczy kwadrans, aby przemierzyć odległość 13 km dzielącą stacje Wrocław Główny i Wrocław Pracze. Następnie pozostaje 300-metrowy spacer do budynku HUMANITARIUM, poprzez rewitalizowany Kampusu Pracze. Rozkłady jazdy dostępne pod adresem: http://rozklad-pkp.pl/.

 

Dojazd samochodem

Dzięki bliskiemu położeniu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, istnieje dogodny dojazd samochodowy do HUMANITARIUM. Dodatkowo zmotoryzowani mogą korzystać z dużego bezpłatnego parkingu.

 

HUMANITARIUM zlokalizowane na terenie Kampusu Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ to wyjątkowe miejsce łączące edukację z zabawą. Oprócz zwiedzania wystaw czasowych, HUMANITARIUM proponuje udział w zajęciach warsztatowych o szerokiej tematyce w profesjonalnych laboratoriach, skierowane do różnych grup wiekowych. Na powierzchni ok. 1000 m kw. znajdują się interaktywne eksponaty  i stanowiska, gdzie można przeprowadzać doświadczenia i prowadzić obserwacje. Bliskie spotkania z nauką poprzez zabawę i atrakcyjny program edukacyjny, wykorzystujący  interaktywne eksponaty, nowoczesne multimedia oraz angażujące zajęcia, służyć mają budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy.

| 977 |
do góry