REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

Zrób zdjęcie drzewa, wygrywaj nagrody

Od 10-10-2017 : 15:55

Masz swoje ulubione drzewo we Wrocławiu albo zachwycił Cię widok jakiegoś drzewa? Zrób zdjęcie i pokaż je innym!
foto:

W związku z obchodzonym dziś Światowym Dniem Drzewa, Departament Zrównoważonego Rozwoju wraz z portalem www.wroclaw.pl ogłasza konkurs na zdjęcie najpiękniejszego drzewa Wrocławia. Więcej informacji na stronie konkursu. 

Światowy Dzień Drzewa jest co roku obchodzony 10 października. Wszystko zaczęło się jeszcze w XIX wieku w USA. Dzień Drzewa to akcja, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej. Jej inicjatorem był Julius Sterling Morton, amerykański sekretarz rolnictwa, gubernator Nebraski. W 1872 r. zaapelował, aby 10 kwietnia każdy, kto może, posadził drzewo. Argumentował, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Pomysł spotkał się z tak dużym odzewem, że posadzono ponad milion drzew. Od tamtej pory w USA w drugą niedzielę kwietnia jest obchodzony Arbor Day.

Pomysł ten trafił do Europy dopiero w 1951 r., kiedy to organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa postanowiła, że Światowy Dzień Drzewa będzie obchodzony w krajach członkowskich każdego roku. W Polsce idea ta na dobre zakorzeniła się dopiero w 2002 r.

| 162 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 5 ):
do góry