REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

Urtica Dzieciom Camp – mamy sukces!

Od 12-08-2017 : 11:36

Sukcesem zakończyła się trwająca od kilku tygodni zbiórka publiczna zorganizowana na rzecz dzieci walczących z chorobą nowotworową. Dzięki hojności darczyńców, udało się zebrać zakładane 70 000 zł. Kwota ta pozwoli na organizację dwóch turnusów Urtica Dzieciom Camp, a pierwszy z nich odbędzie się jeszcze w sierpniu.
foto:

Akcja rozpoczęła się 4 lipca na portalu crowdfundingowym https://wspieram.to/urticadzieciomcamp 

i zaangażowała ponad 200 osób dobrej woli, w tym także firm obejmujących mecenat nad zbiórką. Na celu miała zgromadzenie kwoty umożliwiającej organizację dodatkowych turnusów terapeutycznych 

w krakowskim Centrum Psychoonkologii Unicorn. W tym roku odbyły się 4 tygodniowe edycje Urtica Dzieciom Camp, w których udział wzięły 72 osoby, a już dziś wiemy, że fundusze wystarczą na organizację 2 kolejnych. Łącznie podczas tegorocznej edycji z pomocy psychoonkologów, terapeutów, dietetyków czy instruktorów ruchu skorzysta 90 osób z całej Polski.

Urtica Dzieciom Camp to odpoczynek połączony z terapią. Wyjątkowe miejsce, w którym oprócz leczenia można rozwijać pasje, relaksować się, uczyć nowych rzeczy i odkrywać piękno świata, ale przede wszystkim nie skupiać na chorobie. – Dzięki takim turnusom możemy wrócić do normalności. Staramy się zapomnieć, wyciszyć, a po terapiach myślimy pozytywnie i z całą tą dobrą energią wracamy do naszych domów – opowiada Adam Plich, tata chorującej od 3 lat na nowotwór Julitki.

– Widzimy, jak potrzebna jest inicjatywa Urtica Dzieciom Camp, dlatego zdecydowaliśmy się poprosić o wsparcie podczas zbiórki publicznej. Jesteśmy wzruszeni efektem, jaki przyniosła. Bo to nie tylko pieniądze, które umożliwiają nam organizację wyjazdów. To także niesamowite spotkania, budujące rozmowy i szereg ludzi o wielkich sercach, którzy postanowili wesprzeć nas swoim czasem czy upominkami, gadżetami licytowanymi podczas zbiórki – wyznaje Anna Marusia, Prezes Fundacji Urtica Dzieciom.

Do akcji dołączyło wiele znanych i cenionych osób publicznych. Z uczestnikami turnusów rehabilitacyjnych spotkał się m.in. Janek Mela, który mimo fizycznych ograniczeń, od lat spełnia swoje marzenia i pokonuje nie tylko szczyty, ale i własne słabości. Na improwizowany plan filmowy zaprosił najmłodszych Mateusz Damięcki, do muzycznych zabaw Jacek Wójcicki, a prof. Jerzy Stuhr kilkukrotnie pojawił się w krakowskim ośrodku, by poczytać maluchom bajki. Artyści przekazali również upominki z autografami, które można było kupić, wspierając tym samym zbiórkę – m.in. koszulkę Kamila Stocha, płytę DVD Ewy Chodakowskiej, plakaty Andrzeja Mleczko, książki Tomasza Kammela, Red Lipstick Monster, Neli Małej Reporterki, Oli Hamkało, Beaty Sadowskiej czy Katarzyny Pakosińskiej, pióro z dedykacją od Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka. Nie zabrakło nawet obrazu od jednej z najbardziej znanych blogerek: Macademian Girl, najnowszych płyt z autografami od zespołu HEY, Moniki Brodki, Ani Karwan i wielu, wielu innych.

Już niebawem Fundację Urtica Dzieciom czeka kolejne duże wydarzenie. W listopadzie odbędzie się jubileuszowa 20. Gala Urtica Dzieciom, podczas której licytowane będą prace plastyczne pacjentów 18 dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych w całej Polsce. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany do szpitali m.in. w formie specjalistycznego sprzętu czy niezbędnego wyposażenia oraz na organizację kolejnych turnusów Urtica Dzieciom Camp. Dzięki tej działalności, dotychczas przekazano szpitalom ponad 2,5 mln zł. Więcej informacji o Fundacji Urtica Dzieciom jest dostępnych na  stronie: http://www.urticadzieciom.pl/, a zdjęcia i filmy z turnusów terapeutycznych dostępne będą już niebawem na: https://www.facebook.com/urtica.dzieciom/.


Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w kwietniu 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy PGF Urtica projekt Urtica Dzieciom istnieje już od 20 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci 

i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Fundacja wspiera i prowadzi inicjatywy 

o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Wśród projektów prowadzonych przez Fundację, poza organizacją turnusów rehabilitacyjnych, jest także cykl zajęć plastycznych „Słoneczna Galeria”. Na 18 dziecięcych oddziałach onkologicznych i hematologicznych w całej Polsce prowadzone są warsztaty plastyczne, zwieńczeniem których jest doroczna aukcja charytatywna obrazów wykonanych przez małych artystów. 


| 197 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 10 ):
do góry