REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

Pijany jechał tirem – miał ponad 1,6 promila

Od 12-08-2017 : 11:32

Policjanci Ruchu Drogowego w Ząbkowicach Śląskich zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który kierując samochodem ciężarowym uderzył w barierki przy drodze. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
foto:

Policjanci z ząbkowickiej drogówki dostali informację, że kierujący samochodem ciężarowym - scania z naczepą,  uderzył w barierę drogową i  uszkodził kilka opon w samochodzie. Kierowca nie zatrzymał się a jechał dalej. Po pokonaniu około pól kilometra zatrzymał pojazd i z niego wysiadł.  Zgłaszająca kobieta, która była świadkiem zdarzenia twierdziła, że kierujący zachowywał  się nienaturalnie podczas jazdy i widać było, że może być pod wpływem alkoholu. 


Do zdarzenia doszło blisko Złotego Stoku tuż przed godziną 10.00. Policjanci, którzy byli na miejsce podjęli kontrolę kierowcy. Sprawdzili m. in. jego stan trzeźwości. Okazało się, że 48-letni mieszkaniec województwa śląskiego ma ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że transport miał trafić z kopalni  w Stroniu Śląskim do miejsca zamieszkania mężczyzny. 


Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Pojazd został przekazany został innej osobie, która miała stosowane uprawnienia. Za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu grozi  do 2 lat pozbawienia wolności.

| 243 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 7 ):
do góry