REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

Chcieli „pożyczyć” 50 groszy, wyrwali portfel i uciekli

Od 10-08-2017 : 12:30

Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzież portfela starszej osobie. Zaczęło się od tego, że sprawcy poprosili pokrzywdzonego o 50 groszy. Gdy ten wyjął swój portfel, napastnicy zabrali mu go i uciekli. W niedługim czasie po zgłoszeniu, byli już w rękach policjantów. Za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem.
foto:

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej we Wrocławiu w wyniku niezwłocznie podjętych działań zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież portfela. Do zdarzenia doszło około godziny 22 przy ul. Kościuszki. Do 68 - letniego mężczyzny podeszli mężczyzna i kobieta prosząc o pożyczenie 50 groszy. W chwili, gdy pokrzywdzony wyjął portfel, mężczyzna zabrał mu go z ręki, po czym razem z towarzyszącą kobietą oddalili się. Okradziony pobiegł za nimi, jednak nie udało mu się dogonić pary.


Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie wspólnie z pokrzywdzonym sprawdzali okolicę w poszukiwaniu sprawców. W pewnej chwili patrol zauważył dwie osoby, które 68 -latek rozpoznał jako złodziei jego portfela.


Podczas zatrzymania kobieta i mężczyzna byli bardzo agresywni i nie reagowali na wydawane polecenia. Oboje byli pod wpływem alkoholu.


Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 la

| 260 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 6 + 8 ):
do góry