REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości

Uciekali przed policyjną kontrolą

Od 09-08-2017 : 12:25

Policjanci z Wałbrzycha dwukrotnie w ciągu jednej nocy prowadzili pościgi ulicami miasta. Najpierw kierujący samochodem nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ul. Armii Krajowej, a kilka godzin później jadąca autem zignorowała nadawane w jej kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i uciekała ul. 1 Maja. Podejrzani zostali zatrzymani i staną teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
foto:

Nie zatrzymali swoich samochodów do kontroli drogowych, pomimo że funkcjonariusze dawali sygnały pojazdu uprzywilejowanego. W nocy z 7 na 8 sierpnia dwoje kierujących próbowało uciec policjantom Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej w Wałbrzychu. 

W pierwszym przypadku około godziny 23:20 funkcjonariusze prewencji na ul. Armii Krajowej zauważyli jadący w ich kierunku samochód. Kierujący gwałtownie zahamował, a następnie zatrzymał się. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest tego przyczyną. Kiedy podjeżdżali do pojazdu, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący rozpoczął ucieczkę swoim pojazdem. Policjanci ruszyli w pościg i poinformowali dyżurnego o zaistniałym zdarzeniu. Uciekający autem kierowca został zatrzymany przy ul. Piotrowskiego w Wałbrzychu. Okazało się, że jest to 29-letni wałbrzyszanin. Tłumaczył funkcjonariuszom, że nie zatrzymał się do kontroli, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy samochodem niedopuszczonym do ruchu oraz bez ważnego ubezpieczenia. 

Kilka godzin później około godziny 2:20 policjanci zauważyli kierującą autem, która zjeżdżając z ronda przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu nie włączyła kierunkowskazu oraz jechała bardzo wolno. To wzbudziło w policjantach podejrzenie, że może ona kierować pojazdem w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli i sprawdzić kierowcę. Jadąca pojazdem kobieta wyhamowała, po czym gwałtownie przyspieszyła. Policjanci ruszyli za nią w pościg. Kierująca uciekając wielokrotnie łamała przepisy ruchu drogowego, ale ostatecznie w Boguszowie-Gorcach na ul. Dworcowej policjanci zatrzymali ją. Okazało się, że 19-letnia mieszkanka tej miejscowości uciekała przed policjantami ponieważ wcześniej utraciła uprawnienia za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W momencie kontroli była trzeźwa.

Podejrzani odpowiedzą teraz za przestępstwa niezatrzymania pojazdów i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 5. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym czeka ich także wysoka grzywna. 

| 195 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 5 ):
do góry