REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

Podpaliły jeża – przyjdzie im za to zapłacić?

Od S.Mackiewicz 16-06-2017 : 12:36

Dwie gimnazjalistki ze Środy Śląskiej udostępniły 13 sekundowy filmik, na którym znęcały się na jeżem. Myślały, że są bezkarne.
foto:

Na początku filmiku widzimy jak dziewczyny rzucają plastikową butelką w jeża, po chwili zmienia się obraz a bezbronne zwierzę płonie.

„Oj, chyba jeżyki się palą” – takie słowa wypowiada jedna z gimnazjalistek. 

Filmik został udostępniony w aplikacji Snapchat – powinien zostać zaraz po obejrzeniu usunięty przez samą aplikację. Tak się na całe szczęście nie stało – jeden ze znajomych dziewczyn zapisał film, a następnie przesłał do Ekostraży. 

Do policji zostało skierowane zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. Rozpoczęto czynności wyjaśniające przebieg sprawy: nastolatki w towarzystwie rodziców złożyły wyjaśnienia, zabezpieczono również ich telefony oraz nagranie. 

Za znęcanie się nad zwierzęciem Ustawo o ochronie zwierząt (art.35) przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast punkt 2 wskazuje obostrza: „2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”. 

Przypomnijmy, że na chwilę obecną trwają prace nad nowelizacją, która podniesie wymiar kary nawet do lat 5. 

Na wyrok sądy dla nieletnich ( jeżeli sprawa trafi do sądu) będzie trzeba jeszcze długo poczekać. Natomiast internauci sami postanowili wymierzyć sprawiedliwość nastolatkom. Nagranie opublikowano na wielu grupach, już po chwili można było odnaleźć w komentarzach linki do profili Facebook dziewczyn, które zalała fala krytyki i agresji. Po dwóch godzinach od nagłośnienia sprawy – oba profile (zarówno Kamili P. jak i Marysi M.) zostały skasowane. 

Na tym jednak się nie skończyło! Internauci bardzo szybko odnaleźli jedną z dziewczyn na Instagramie:

„Głupia sadystko spalilabym Ci gałki oczne być juz niczego na świecie nie zobaczyła !”

„Jakie to uczucie znęcać się nad bezbronną istotą? Dobrze spałaś z myślą, że te zwierzątko teraz tam cierpi, a może już nie żyję. Umarło na twoich oczach? Ile zwierząt masz już na sumieniu? Jak ci się żyję "nosząc na sobie cudzą krew"?”


Można się zastanawiać czy takie publiczne upokorzenie przyniesie jakiś skutek. Pamiętajmy jednak, że dawniej stosowano bardzo często kar publiczne oraz mutacyjne – skoro rodzice nie byli w stanie wychować dzieci to może niech zrobi to społeczeństwo?


| 1712 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 1 + 3 ):
do góry