REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

Funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty do gier

Od 16-06-2017 : 12:28

Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego z Wałbrzycha doprowadziły do zabezpieczenia na terenie powiatu nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości ponad 70 tysięcy złotych. Policjanci zajęli także środki pieniężne w kwocie niemal 30 tysięcy złotych. Ich właścicielom grozić może teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.
foto:

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy powiatowej w Świdnicy działając z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego z Wałbrzycha w okresie od kwietnia do czerwca br. skontrolowali kilkanaście lokali, gdzie w siedmiu z nich zabezpieczyli aż 34 automaty do gier hazardowych.


Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.


Powyższe fakty zostały ustalone przez policjantów w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.


Policjanci zabezpieczyli automaty o wartości ponad 70 tysięcy złotych oraz pieniądze w kwocie około 30 tysięcy złotych i przekazali je funkcjonariuszom Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Wałbrzycha, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.


Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

| 474 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 2 + 4 ):
do góry