REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości

Podejrzany o udział w morderstwie sprzed 20 lat odpowie za swój czyn

Od 16-06-2017 : 09:52

Mężczyzna podejrzany o udział w zabójstwie nastolatki, do którego doszło 20 lat temu został ustalony w wyniku wspólnych działań Policji i Prokuratury. Zdarzenie miało miejsce w noc sylwestrową z 1996 na 1997 rok w Miłoszycach na terenie powiatu oławskiego. 42-latek usłyszał już zarzut zabójstwa oraz dokonania gwałtu ze szczególnym okrucieństwem, a sad podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.
foto:

Na wniosek Naczelnika Dolnośląskiego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu w listopadzie 2016 roku Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu powołał grupę śledczą do wykonywania czynności procesowych i operacyjnych w sprawie zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 15-letniej dziewczyny. Zdarzenie to miało miejsce w noc sylwestrową z 1996 na 1997 rok w Miłoszycach na terenie powiatu oławskiego.


W skład tej specjalnej grupy weszli najbardziej doświadczeni dolnośląscy policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz funkcjonariusz z wrocławskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji.


Postępowanie w tej sprawie zostało podjęte do dalszego prowadzenia. W wyniku wykonanych czynności funkcjonariusze ustalili, że jednym ze sprawców tej zbrodni jest 42-letni mężczyzna, który obecnie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa na tle seksualnym.


Zebrany przez zespół policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 13 czerwca br. podejrzanemu 42-latkowi zarzutu zabójstwa oraz dokonania gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. Natomiast 14 czerwca br. Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia zastosował wobec tego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.


Nad sprawą nadal pracują policjanci i prokuratorzy, wykonywane są intensywne czynności zmierzające do wyjaśnienia jej wszelkich okoliczności.

| 687 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 6 + 4 ):
do góry