REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


CBŚP ROZBIJA GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ

Od 14-06-2017 : 14:00

22 sztuki broni, w tym 17 sztuk broni długiej, 5 tłumików, 16 sztuk istotnych elementów broni i prawie 8 tys. sztuk amunicji odzyskali policjanci wrocławskiego CBŚP podczas likwidacji zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem broni i jej przerabianiem oraz sprzedażą. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 6 osób, w tym rusznikarza odpowiedzialnych za przestępczy proceder. W Dolnośląskim Wydziale Zamiejscowym ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji PK wszyscy usłyszeli zarzuty, a dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane na 3 miesiące
foto:

Policjanci CBŚP z Wrocławia od kilku miesięcy pracowali nad grupą przestępczą, która przemycała różnego rodzaju broń do Polski i po przerobieniu sprzedawała na rynku przestępczym. Funkcjonariusze ustalili, że dwie sztuki broni zostały zatopione w kanale Gliwickim i stamtąd została broń wydobyta dzięki pomocy Straży Pożarnej z Pyskowic i Bytomia. Następnie dotarli do rusznikarza i pozostałych osób, które były zaangażowane w proceder przemytu, przerabiania i zbywania broni.


Funkcjonariusze CBŚP z Wrocławia przy wsparciu kolegów z Katowic i Białegostoku zatrzymali 4 osoby w Śląskim (pow. gliwicki i tarnogórski) i dwie w Podlaskim (pow. augustowski). Większość odzyskanej broni była ukryta w składzie drewna u 50-letniego mężczyzny, który zajmował się jej przerabianiem.


Policjanci zabezpieczyli w sumie 17 sztuk broni długiej, w tym karabiny maszynowe – czołgowe, sztucery z optyką i tłumikami i inne oraz broń krótką – np. pistolety CZ. Oprócz tego wśród zabezpieczonych przedmiotów była kusza, istotne elementy broni i blisko 8 tys. sztuk amunicji oraz kilogram czarnego prochu.


Funkcjonariusze ustalili, że członkowie grupy sprzedawali przerobioną broń w Polsce, ale też poza jej granicami – trafiała m.in. do Niemiec.


Podczas zatrzymań, policjanci odzyskali również dwie skradzione koparko-ładowarki o wartości blisko 300 tys. zł.


Mężczyźni w wieku od 25 do 50 lat trafili do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu nadzorującej to postępowanie. Tam usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalnego obrotu bronią lub jej przerabiania.


Dwóch z zatrzymanych mężczyzn trafiło na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Pozostali będą podpisywać policyjny dozór i wpłacili poręczenia majątkowe.

| 944 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 4 + 10 ):
do góry