REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Atrakcje


Zwiedź z przewodnikiem skład piwa Kisslinga

Od VTW 26-05-2017 : 13:33

Travel Wrocław i Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa zapraszają na spacer, podczas którego odkryjemy czar dawnego miasta. Podczas wycieczki zwiedzimy zachowany do dziś dawny skład piwa Conrada Kisslinga, industrialny zabytek Wrocławia. Zapraszamy 3 czerwca (sobota) o godzinie 15:00!
foto: VTW

Zanim Conrad Kissling odniósł sukces jako browarnik, próbował sił w wielu zawodach - parał się rolnictwem, handlem, a nawet transportem towarów. Żaden z tych zawodów nie zaowocował jednak sukcesem. Złą passę udało się przełamać w 1834 roku. Postanowił on, wraz z przyjacielem, otworzyć we Wrocławiu wyszynk.

Popularność piwiarniom Kisslinga przyniosło sprowadzane z Kulmbach w Bawarii piwo. Niestety jego transport, który odbywał się wozami zaprzężonymi w konie, nastręczał wielu problemów. Głównym z nich był długi czas oczekiwania na nowe dostawy i fakt, że po takim transporcie trunek nie zawsze nadawał się do podania gościom...

Polepszająca się sytuacja materialna sprawiła, że podjęto decyzję o rozpoczęciu hurtowego handlu piwem. Niedługo po tym, jak Conrad Kissling przekazał swą firmę synom, otwarto wielkie składy piwa na ul. Tęczowej (Siebenhufener Strasse 7/9). To właśnie to miejsce jest celem naszej wycieczki.

Wycieczkę poprowadzi licencjonowany przewodnik miejski, Pani Iwona Stec, znana Wam już z m.in. z wycieczek po Starym Cmentarzu Żydowskim, dworcu Wrocław Główny czy Osiedlu WuWa.

Koszt wycieczki (opłata za przewodnika i „słuchawki” – system audio): 20 zł
Liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia udziału w zwiedzaniu prosimy przesyłać mailowo do dnia 1.06.2017 na adres biuro@viptravelwroclaw.pl podając w treści: imię, nazwisko oraz numer telefonu. W tytule maila koniecznie proszę wpisać "Skład piwa Kisslinga 3.06.".

Informacji na temat zwiedzania udzielamy pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo biuro@viptravelwroclaw.pl


Źródło historii:
http://architektura-niechciana.blogspot.com/2013/10/conrad-kissling-kom-ges.html

| 1184 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 6 + 1 ):
do góry