REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Sport


Firma Protecta Partnerem Ślęzy Wrocław

Od Ślęza Wroccław 04-01-2017 : 16:52

Nowy rok Ślęza Wrocław rozpoczęła od podpisania umowy partnerskiej z firmą Protecta Sp. z o.o., należącej do grupy kapitałowej DSA Financial Group S.A. Firma została Partnerem Klubu na poziomie „Wyspa Piasek”.
foto:

"Protecta sp. z o.o. współpracuje z klubami sportowymi w całej Polsce już od lat. Widzimy pozytywne tego efekty dla obu stron. Na współpracę ze Ślęzą zdecydowaliśmy się z kilku względów, m.in. dlatego, że jako firma prawno-finansowa wchodzimy w skład wrocławskiej grupy kapitałowej DSA FG S.A. - zadecydował swego rodzaju patriotyzm lokalny, który staramy się promować od lat.” – powiedział Wojciech Łągiewka, pełnomocnik zarządu ds. kluczowego klienta Protecta.

„Cieszę się, że grono naszych partnerów powiększa się o kolejną firmę. Liczę na to, że nasza współpraca będzie owocna i satysfakcjonująca, zarówno dla klubu, jak i Protecty. Zachęcam kibiców do zapoznania się z ofertą naszego nowego partnera. Jednocześnie zapraszam do współpracy kolejne podmioty. Dobre wyniki osiągane przez nasze koszykarki na pewno są dodatkowym magnesem zachęcającym do bycia z nami w drodze po upragniony sukces sportowy” – powiedziała Katarzyna Ziobro-Franczak, prezes zarządu 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław.

„Zachęciła nas wizja rozwoju Ślęzy, którą przedstawiła p. Prezes Katarzyna Ziobro-Franczak. Widać w działaniach włodarzy klubu pewien plan na przyszłość, co świetnie współgra z misją naszej firmy - Protecta i naszym hasłem „Pomyśl o jutrze”. My również opieramy się na planowaniu, m.in. sukcesyjnym, zabezpieczamy przede wszystkim przedsiębiorców za życia oraz na wypadek śmierci. Chcemy połączyć dalszy rozwój Ślęzy - najstarszego klubu sportowego Wrocławia z rozwojem Protecta Sp. z o.o. - firmy dużo młodszej, ale również z ogromnymi ambicjami." – dodaje Łągiewka.

Protecta Sp. z o.o. została założona w marcu 2008 roku i jest członkiem grupy kapitałowej DSA Financial Group SA., natomiast od 2015 roku – jednostką stowarzyszoną z grupą VOTUM. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Protecta - Pomyśl o jutrze pomaga znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania:

- kto przejmie zarządzanie moją firmą, kiedy przejdę na zasłużoną emeryturę?

- kiedy i komu zamierzam przekazać stery w firmie?

- co stałoby się z firmą w przypadku przedwczesnej śmierci jednego ze wspólników?

- czy spółka może w takim przypadku dalej funkcjonować bez zakłóceń i problemów?

- ile wyniosłyby długi spadkowe i podatki, które mieliby spłacić spadkobiercy po likwidacji spółki?

- jak moja rodzina poradziłaby sobie z poprowadzeniem firmy?

- jak ominąć zasady prawa spadkowego, w myśl których majątek firmy stałby się współwłasnością wszystkich spadkobierców?

- jak rozliczyć się ze wspólnikami i skąd wziąć na to środki finansowe?

Tylko wszechstronne podejście do doradztwa daje możliwość zniwelowania zagrożeń oraz zbudowania odpowiednich rozwiązań w zakresie zabezpieczenia przedsiębiorców pod kątem:

- planowania spadkowego,

- świadomego zarządzania majątkiem,

- budowy planów sukcesji majątkowej w rodzinach i firmach.

Zarządzanie majątkiem nie polega jedynie na jego systematycznym powiększaniu. Przede wszystkim należy pomyśleć o jego odpowiedniej ochronie na wypadek choroby, kalectwa bądź śmierci. Przygotowanie następcy jest zaledwie jednym z elementów płynnego przejścia majątku między pokoleniami. Należy pamiętać o ewentualnych długach, które powstaną po zamknięciu firmy, wszelkich kredytach, dotacjach, zobowiązaniach handlowych czy odprawach dla pracowników. Współpracujący z Protecta eksperci przygotowują odpowiednie symulacje kosztów związanych z odpowiednim zabezpieczeniem biznesu od tej strony. Z rozwiązaniami formalnymi, prawnymi musi współgrać aspekt finansowy.

Klienci Protecty to przede wszystkim:

- jednoosobowe działalności gospodarcze

- spółki cywilne

- spółki jawne

- spółki z o.o.

- wolne zawody (m.in. lekarze, architekci)

- osoby prywatne, posiadające pewien majątek (m.in. rolnicy).

| 1502 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 2 + 6 ):
do góry