REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Sport


Popek vs Pudzianowski - walka sezonu!

Od 20-10-2016 : 13:23

Federacja KSW po prawie 12 latach swojego istnienia w Polsce doprowadziła do legendarnego pojedynku, w którym już 3 grudnia na gali KSW 37 Paweł Rak (Popek) zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim. Starcie będzie transmitowane na żywo w systemie PPV, ale warto trochę dopłacić i zobaczyć walkę na żywo. Ceny biletów w internecie zaczynają się już od 106 zł.
foto:

Popek – król Albanii

Popek, a właściwie Paweł Rak to urodzony w Legnicy, kontrowersyjny raper. Stał się znany za sprawą występów w grupie Firma, której członkiem stał się w 2001 roku. W 2014 roku za sprawą Popka powstał zespół Gang Albanii. Paweł Rak działa również sportowo. Dawniej ćwiczył krav magę, a od wyemigrowania do Londynu zainteresował się MMA. Jego trenerem był Mickey Papas w klubie Team Titan. Od 2008 roku zaczął brać udział w profesjonalnych walkach MMA.

Popek to też osoba lubiąca wzbudzać kontrowersje. W 2012 roku przeprowadził na sobie wiele ekscentrycznych zabiegów, między innymi: wytatuował swoją gałkę oczną, dokonał skaryfikacji twarzy oraz na potrzeby teledysku zawiesił się skórą na hakach. W 2014 roku rozpoczął wymianę swoich naturalnych zębów na protezy, w całości wykonane ze złota. Oskarża się go o propagowanie agresji, lecz kolejne dziwne zachowania przynoszą mu tylko większą sławę.

Pudzian – Mariusz Pudzianowski

Mariusz Pudzianowski to urodzony w 1977 roku sportowiec. Był ośmiokrotnym Mistrzem Polski Strongman oraz pięciokrotnym mistrzem świata. W zawodach Strongman zadebiutował w 1999 roku w Płocku. Należy do światowej federacji siłaczy WSMC. W Drużynowych Mistrzostwach Świata Par Strongman 1999 zdobył wraz z Jarosławem Dymkiem pierwszy medal w tym sporcie dla Polski. Do dziś Mariusz Pudzianowski pozostaje pierwszym i jedynym Polakiem, który zdobył tytuł Najsilniejszego Człowieka Świata.

Mariusz Pudzianowski to nie tylko sport, posiada on tytuł magistra oraz prowadzi biznesy m.in. jest właścicielem firmy transportowej oraz domu weselnego.

Po pewnym czasie, twierdząc, że osiągnął już wszystko jako strongman podjął nowe wyzwanie sportowe i 11 grudnia 2009 roku odbyła się jego pierwsza walka w formule MMA. Pudzian wygrał swoją pierwszą walkę z Marcinem Najmanem.

Mariusz Pudzianowski na swoim koncie w walkach MMA posiada 9 zwycięstw, 5 porażek oraz zero remisów.

Bardzo oczekiwane widowisko

Dla Popka walka z Pudzianem będzie debiutem w federacji KSW. Do teraz raper w profesjonalnym MMA stoczył trzy walki, w czym dwie wygrał, a jedną przegrał. Po przegranej Pawła Raka w Reading jego fani wszczęli burdy, za co Popek został ukarany zakazem walk MMA na terenie Wielkiej Brytanii.

W starciu Popka z Pudzianem statystyki raczej są po stronie tego drugiego, wygrał on więcej walk oraz posiada większe doświadczenie w walkach MMA.

Walka znanego rapera oraz strongman’a to spełnienie marzeń polskich fanów MMA, co może wpłynąć na rekordową sprzedaż gali w systemie pay per view oraz biletów na Tauron Arenę w Krakowie. Starcie to zelektryzuje nie tylko fanów MMA, ale całą rzeszę publiczności, która do tej pory się tym sportem aż tak bardzo nie interesowała.

Sam wynik starcia nie jest przesądzony. Mariusz Pudzianowski odniósł ostatnio dwie klęski. Przegrał z Peterem Grahamem oraz Marcinem Różalskim.

PA
Chcesz zobaczyć Pudziana i Popka na żywo? Kup bilety na KSW 37 na alebilet.pl!

| 4410 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 9 + 6 ):
do góry