REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości

Auto zatonęło w zalewie!

Od 25-05-2018 : 17:26

Wczesnym rankiem jaworscy strażacy zostali wezwani do tonącego auta na zbiorniku wodnym Słup (gmina Męcinka). Niezabezpieczony hamulcem pojazd zsunął się do wody i zatonął. Pierwsi na pomoc ruszyli wędkarze.
foto:

Na szczęście w samochodzie nie było nikogo. Starsze małżeństwo ze Świdnicy przyjechało nim nad wodę, żeby powędkować. Zdążyli wyjść z pojazdu.

Woda okazała się tak głęboka, że lanos w dwie minuty całkowicie zatonął. Na miejsce wezwano jaworskich strażaków, a ci o wsparcie poprosili Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową z Legnicy. Nurek nie miał łatwo. – Było duże zamulenie i ograniczona widoczność – powiedział nam starszy sekcyjny Norbert Malczewski z legnickiej komendy straży pożarnej.

Pojazd był obrócony, ale wyciągarka samochodowa strażaków bez przeszkód wyłowiła wrak. O dziwo, po ponad godzinnej kąpieli w lanosie nadal… świeciły światła.

– Chcieliśmy go sprzedać. To rocznik 1997 i już zasłużył na emeryturę – usłyszeliśmy od właściciela.

Akcja zakończyła się szczęśliwie, a wdzięczni właściciele złożyli strażakom podziękowania. Te należą się też wędkarzom, którzy pierwsi ruszyli z pomocą i użyczyli telefonu.

regionfan.pl

| 769 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 6 + 10 ):
do góry