REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

Ponad 34,8 mln zł dofinansowania UE na rozwój kolei we Wrocławiu

Od 24-05-2018 : 00:03

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej wrocławska infrastruktura transportowa zmienia się na lepsze. Plany modernizacyjne zakładają, że za dwa lata wrocławianie będą mogli skorzystać z nowego przystanku kolejowego i innych udogodnień ułatwiających codzienną podróż.
foto:

Budowa nowego przystanku Wrocław-Szczepin oraz rozbudowa wiaduktu to niezwykle ważne inwestycje, które pozwolą mieszkańcom Dolnego Śląska łatwiej skomunikować się z miejskim transportem publicznym oraz poprawią komfort codziennych podróży. Cieszę się, że dzięki takiemu wsparciu region może dynamicznie się rozwijać - podkreślił w trakcie uroczystości Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak


Wartość inwestycji to blisko 51 milionów złotych, wsparcie UE wyniesie ponad 34,8 milionów złotych i pochodzić będzie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Projekt zakłada budowę nowego przystanku kolejowego Wrocław Szczepin zlokalizowanego na trasie Kalety – Kluczbork – Oleśnica – Wrocław Mikołajów. W miejscu, gdzie obecnie nie ma infrastruktury pasażerskiej i żadnego skomunikowania z miejskim transportem publicznym, powstaną perony z dojściami, schodami, windami oraz wiatami, a także systemem informacji pasażerskiej.


W ramach prac przebudowany zostanie wiadukt kolejowy nad ulicą Długą we Wrocławiu. Obszar Lokalnego Centrum Sterowania Wrocław Popowice zostanie powiększony o stację Wrocław Popowice oraz nastąpi rozbudowa funkcjonującego systemu przekazywania informacji o przyjazdach i odjazdach pociągów na posterunkach Grabiszyn, Stadion, Wrocław Gądów i Wrocław Nadodrze.


Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa funkcjonowania systemu komunikacji we Wrocławiu. Realizacja projektu zwiększy dostępność transportu kolejowego dla mieszkańców Wrocławia, a także doprowadzi do integracji wrocławskich kolei z transportem miejskim. To znacząco poprawi warunki komunikacyjne, nie tylko mieszkańcom osiedla Szczepin, ale całej Aglomeracji Wrocławskiej.


Z programu Infrastruktura i Środowisko od 2015 roku przeznaczono z funduszy unijnych 75,5 miliarda złotych na rozwój Polski. W tym celu podpisano 1720 umów. Te liczby wielu osobom mogą nic nie mówić. Istotą tego programu jest jednak to, że Polska z roku na rok zmienia się na lepsze, a inwestycje w infrastrukturę zawsze pociągają za sobą inwestycje w regionach: powstają nowe miejsca pracy i nowe firmy, a te, które już istniały, mają szanse na rozwój. Dlatego trzeba zdać sobie sprawę, że dzięki kwocie 75,5 miliarda złotych zmienia się życie Polaków tu i teraz: na osiedlu Szczepin, we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku - stwierdził obecny na uroczystości podpisania umowy Witold Słowik, Wiceminister Inwestycji i Rozwoju.


W uroczystości podpisania umowy na dofinansowanie uczestniczyli także: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Witold Słowik, Poseł RP Mirosława Stachowiak-Różecka, p.o. Dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych Przemysław Gorgol oraz Prezes Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.  Ireneusz Merchel.

| 127 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 1 + 8 ):
do góry