REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
dupa
Wiadomości

17 cudzoziemców musi opuścić Polskę

Od 21-08-2017 : 09:53

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG w wyniku przeprowadzonych kontroli legalności pobytu oraz legalności zatrudnienia ustalili, że 17 cudzoziemców naruszyło obowiązujące w naszym kraju przepisy.
foto:

Podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Placówek SG w Jeleniej Górze i Legnicy, zatrzymanych zostało 2 obywateli Ukrainy. Wykorzystywali oni posiadane dokumenty pobytowe w celu innym niż deklarowali podczas składania wniosku wizowego. Cudzoziemcy mieli wizy w celu podjęcia pracy w Polsce, której w rzeczywistości nie wykonywali. Kolejnych 6 obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie przebywali na terytorium naszego kraju zatrzymali funkcjonariusze z Placówek SG we Wrocławiu-Strachowicach, Poznaniu-Ławicy oraz Kaliszu. Nielegalne wykonywanie pracy przez 5 obywateli Ukrainy, stwierdzili w wyniku przeprowadzonej kontroli legalności zatrudnienia funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy.


Podjęte przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej działania w stosunku do cudzoziemców skutkowały wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu. Jednocześnie orzeczono wobec nich czasowe zakazy wjazdu na terytorium naszego kraju.


Następnych 4 cudzoziemców, który nie posiadali tytułu prawnego do przekroczenia granicy i pobytu na terytorium RP, zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku. Po ustaleniu, że obywatele Serbii oraz Iraku posiadają wydane tytuły pobytowe na terytorium RFN, pouczono ich o obowiązku niezwłocznego wyjazdu do Niemiec oraz o konsekwencjach niewykonania tego obowiązku. Natomiast 2 obywateli Indii zostanie w dniu dzisiejszym przekazanych do Niemiec w ramach readmisji w trybie uproszczonym. Cudzoziemcy za nielegalne przekroczenie granicy oraz nielegalny pobyt na terytorium naszego kraju, zostali ukarani mandatami karnymi. 

| 367 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 8 + 9 ):
do góry