REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości

Niebawem ruszy budowa fabryki silników Mercedes-Benz

Od 19-06-2017 : 21:24

„Silnikiem napędowym” naszego regionu jest rozwój przemysłu opartego na usługach oraz najnowocześniejszych technologiach. Budowa fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze dobitnie świadczy o atrakcyjności inwestycyjnej Dolnego Śląska. Dziś marszałek Cezary Przybylski wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki. Wśród gości był również wicepremier Mateusz Morawiecki.
foto:

Nowa inwestycja to oczywiście korzyści dla Dolnego Śląska. I to nie tylko te finansowe − planowana wartość inwestycji to blisko 500 mln euro na budowę fabryki silników w Jaworze. To także nowe miejsca pracy, których ma powstać kilkaset. 


Ta inwestycja jest szansą nie tylko dla Jawora, ale także dla innych miast i gmin województwa oraz mniejszych przedsiębiorców i inwestorów. 

W fabryce będą produkowane zaawansowane technologicznie silniki benzynowe i wysokoprężne nowej generacji, spełniające europejskie normy emisji spalin. − To pole do popisu dla dolnośląskich uczelni i ośrodków badawczych, a także dla potencjalnych podwykonawców i usługodawców, którzy mam nadzieję będą współpracować z naszym nowym inwestorem – podkreśla marszałek.


Warto przypomnieć, że inwestycja koncernu Daimler AG to już kolejny projekt światowego gracza branży motoryzacyjnej w naszym regionie. Działają tu już koncerny Volvo oraz Volkswagen. − Liczę, że w najbliższych latach kolejni światowi gracze zdecydują się na wybranie Dolnego Śląska i zlokalizowanie tu swoich projektów – mówi marszałek.

| 585 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 9 + 8 ):
do góry