REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

UWAGA! TVN: Zapalili „papierosa”. Otarli się o śmierć

Od x-news 15-06-2017 : 12:47

Na głównej ulicy Bielawy, dolnośląskiego miasteczka, znaleziono trójkę nieprzytomnych nastolatków. Lekarze wiele godzin walczyli o ich życie. Po policyjnym śledztwie okazało się, że jeden z kolegów dał im papierosa z tajemniczą substancją, która prawie doprowadziła do ich śmierci.
foto: x-news

Wśród zatrutych nastolatków były dwie siostry pochodzące z Bielawy na Dolnym Śląsku. To 15-letnia Sandra i 16-letnia Nicole, gimnazjalistki. - Paliliśmy papierosa w kółeczku. Ja, moja siostra, z tymi dwoma kolegami. Efekty były już po 5, 10 sekundach. Zrobiło się wokół mnie ciemno i przestałam pamiętać, kim jestem, jak mam na imię, gdzie mieszkam. Nie pamiętałam nic, jak wyglądali moi rodzice, zaczęłam się kręcić. Nagle, w jednej sekundzie, wszystko widziałam do góry nogami, jakby na niebie były ulice – opisuje swoje reakcje Sandra, poszkodowana nastolatka.


Dziewczyna w pewnej chwili upadła. Wtedy podeszła do niej koleżanka. - Mówiła, żeby ratowała siostrę, bo ma padaczkę – opowiada Sandra, która była pod wpływem odurzającej substancji. Po kilku minutach przyjechało pogotowie. Lekarz stwierdził, że serce siostry Sandry nie bije. - Długo ją reanimowali. W karetce do Wrocławia drugi raz ustała akcja serca – opowiada Małgorzata, matka Nicole i Sandry.


Tak gwałtowną reakcję wywołał papieros, nasączony prawdopodobnie barbituranami, jakim nastolatków poczęstował ich kolega Dawid G. - Jak zobaczył, co się z nami stało, uciekł do samochodu swojego taty i odjechał – opowiada Sandra i dodaje - Myślałyśmy, że palimy zwykłego papierosa. Niektórzy uważają, że zrobił z nas króli doświadczalne, że chciał zobaczyć jak to zadziała. Cała trójka nastolatków trafiła do dolnośląskich szpitali. W najtragiczniejszym stanie jest siostra Sandry, Nicole. Wrocławscy lekarze wiele godzin walczyli o jej życie.


- Jest stan krytyczny, ale stabilny. Jest nieprzytomna – mówiła Małgorzata, matka Nicole i Sandry. Na szczęście Nicole powoli wraca do zdrowia, ale czeka ją długie leczenie i rehabilitacja. Została już odłączona od maszyn podtrzymujących życie i oddycha samodzielnie. Powoli wybudza się i nawiązuje kontakt z otoczeniem.


Nicole od dwóch lat ma zdiagnozowaną padaczkę młodzieńczą. Musi przyjmować regularnie specjalistyczne leki. - Nie może przy nich stosować żadnych używek i o tym wie. Żadnych kawy, herbaty, alkoholu. I każdy to wiedział, że jej nie wolno. Ostrzegałam ją i ona wiedziała, czym to groziło. Ten chłopak był u nas w domu, przychodził do dziewczyn. Dlatego nie spodziewałabym się, że on to zrobi. Najlepszy przyjaciel. Kumplują się od paru lat – mówi matka dziewczyn. Przyznaje, że nie była świadoma jakim zagrożeniem był chłopak. Jednak wśród kolegów z podwórka Dawid G. znany był z częstego brania dopalaczy. - Przychodził do mojego brata i razem ćpali. Teraz brat jest na odwyku- opowiada Marlena, koleżanka Nicole i Sandry.


Ze względu na zaniedbywanie szkoły i ucieczki z domu Dawidem G. kilka miesięcy temu zainteresował się sąd rodzinny. Decyzja o objęciu go nadzorem kuratora uprawomocniła się 15 maja. Do tej pory nikt jednak nie zauważył problemu dopalaczy w życiu chłopaka. - Wcześniejsze informacje dotyczyły tylko nierealizowania obowiązku szkolnego, ucieczek z domu, kontaktu z alkoholem i z tego, że matka nie ma wpływu na zachowanie syna. Były informacje, że środowisko, w którym przebywa chłopiec, ma na niego negatywny wpływ. Sąd będzie próbował ustalić czy chłopiec jest uzależniony, czy potrzebuje leczenia. Została wydana decyzja przez sąd dla nieletnich o zabezpieczeniu tego postępowania i samego chłopca, przez umieszczeniu go w młodzieżowym ośrodku wychowawczym – mówi sędzia Agnieszka Połyniak, Sąd Okręgowy w Świdnicy.

| 3467 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 7 + 5 ):
do góry